USA trip, wycieczka po usa, stany zjednoczone, wyprawa do usa, zwiedzanie usa, wiza turystyczna, zdjęcia, przewodniki, bilety, samolot, wypożycz samochód, wypożyczalniaUSA trip, wycieczka po usa, stany zjednoczone, wyprawa do usa, zwiedzanie usa, wiza turystyczna, zdjęcia, przewodniki, bilety, samolot, wypożycz samochód, wypożyczalnia

Kto nas odwiedził?
USA trip, wycieczka po usa, stany zjednoczone, wyprawa do usa, zwiedzanie usa, wiza turystyczna, zdjęcia, przewodniki, bilety, samolot, wypożycz samochód, wypożyczalnia
RSS
 

Wspomnienia z Long Island

28 paź
W tym roku nasza wycieczka do USA była bardzo spontaniczna. Jednego dnia zdecydowałyśmy, że polecimy, a tydzień później Andrzej witał nas już na lotnisku JFK.
Pomimo nieprzyjemnej przygody na lotnisku, którą Szymek zdążył już Wam wcześniej przekazać, nasz 3-tygodniowy pobyt w domu państwa Grabowskich był po prostu cudowny.
Z Anią i Bożeną podróżowałyśmy wzdłuż Long Island, odkrywając mnóstwo wspaniałych miejsc, poznając nowych ludzi i doświadczając nowych wrażeń.
Podczas naszych wypraw natknęłyśmy się na tzw. Garagesale z niezliczoną ilością dziwnych przedmiotów które ludzie przechowują w swoich domach. Można tam było znaleźć pamiątki z II Wojny Światowej, a nawet zdjęcia rodzinne z XVIII wieku. Miałyśmy też przyjemność zawitać na jedną z farm, po której wesoło ganiały świnki, kozy i krowy, a domowo zrobiony nabiał oraz pyszne dyniowe ciasto wprawiły w zachwyt nasze podniebienia.
Odkryłyśmy ukryty na Shelter Island park krajobrazowy Mashomack z przepiękną dziką natura i biegającymi pod nogami malutkimi wiewiórkami.
Byłyśmy w nowojorskim ogrodzie botanicznym, w którym do dnia dzisiejszego rośnie 40 akrów lasu w stanie nietkniętym od czasów pierwszych europejskich kolonizacji tych ziem. Będąc w Nowym Jorku zwiedziłyśmy również budynek główny poczty (James Farley Post Office) i znajdujące się w nim muzeum historii poczty (Museum of Postal History).
Dotarłyśmy też do miejscowości Hoboken w stanie New Jersey, gdzie znajduje się Carlo’s Bake Shop – sławna cukiernia, która posiada swój własny reality show na programie TLC o nazwie “Słodki biznes”.
Był to z pewnością wspaniały czas pełen zabawy, śmiechu i słońca.


Do zobaczenia w przyszłym roku NY!
 
Brak komentarzy

Post zamieszczony przez Szymon w kategorii Ciekawe miejsca, Podróż

 

Odpowiedź

 
Couldn't connect to server: Connection timed out (110)