USA trip, trip around usa, united states of america, travel to usa, visit usa, travel visa, photos, guide book, tickets, plane, rent a car, car rentalUSA trip, trip around usa, united states of america, travel to usa, visit usa, travel visa, photos, guide book, tickets, plane, rent a car, car rental

Who has visited us?
USA trip, trip around usa, united states of america, travel to usa, visit usa, travel visa, photos, guide book, tickets, plane, rent a car, car rental
RSS
 

Applications for children

Sorry, this entry is only available in Polski.


Leave a Reply

 

[+] Emoticons
 
 1. gosiaB

  3 July 2014 at 23:55

  witam, złożyłam wniosek ds-160 dla mojego syna(2 latka). chce zeby pojechal na wakacje z dziadkami( oni maja obywatelstwo) i ojciec obecnie tez jest w usa, wiec chcem zeby troche z ojcem poprzebywal. Rozmowe mam za tydzien i ja tylko bede na rozmowie z synem. Czy wystarczy moja obecność? mąż nie da rady dojechac na rozmowe.

   
  • Szymon

   Simi

   6 July 2014 at 11:52

   Cześć gosiaB,

   Jeżeli będziesz się starać o wizę dla dziecka to spełniając pewne warunki można skorzystać z opcji ubiegania się o wizę bez wymogu przeprowadzenia rozmowy. Dziecko musi miec poniżej 14 lat, a przynajmniej jedno z rodziców posiadać ważną wizę tej samej kategorii. Jeżeli jednak już masz umówione spotkanie to obecność obojga rodziców jest wymagana i muszą oni mieć ze sobą ważny akt urodzenia dziecka. Jeżeli stawisz się sama Twoje dziecko mam mniejsze szanse na uzyskanie wizy. Na pewno pomogłoby tu pismo notarialne zezwalające dziecku na wyjazd do USA podpisane przez Twojego męża.

   Musisz również pamiętać, iż dziecko może podróżować za granicę z osobą trzecią, czyli bez opieki rodziców lub prawnego opiekuna, tylko za zgodą rodziców, która jest poświadczona odpowiednim aktem notarialnym. Takie zaświadczenie musi być spisane w obecności obojga rodziców, a opiekun dziecka musi je przedstawić podczas odprawy. Dodatkowo dziecko musi posiadać ważny paszport.

   Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc do konsulatu lub ambasady (Warszawa – 22 504 2000, Kraków – 12 424 5107).

   Pozdrawiam
   Szymon

    
 2. oLA

  2 February 2017 at 20:32

  staram się o wize dla 12 letniej córki, pojedzie z babcia która ma wizę a my rodzice nie mamy wiz, wypełniałam wniosek 160 w imieniu córki tzn. odpowiedzi udzielałam za nią (np. nazwisko panieńskie matki- podałam swoje panieńskie) i na końcu wpisałam siebie (przy pytaniu czy ktoś za nia wypełniał wniosek) nie wszystko po najechaniu myszka się tłumaczyło więc korzystałam z tłumacza google- tragedia ale jakoś poszło wczoraj wysłałam i chciałam potwierdzenie na maila – ale jeszcze nie mam potwierdzenia. nie dzwonię do krakowa na info bo odsyłają do innych firm a ci pobieraja dodatkowa opłatę , muszę jeszcze opłacić ale wacham się bo naszły mnie wątpliwości czy miałam ten wniosek wypełniać tak jak napisałam? w jej imieniu?

   
  • Szymon

   Simi

   3 February 2017 at 09:06

   @oLA

   Nie ma w tym żadnego problemu, że wypełniłaś za nią wniosek. Teraz musisz tylko wnieść opłatę i zakwalifikować córkę na opcję Drop Box Confirmation Letter czyli, wysyłkę wszystkich dokumentów kurierem TNT bez konieczności osobistego stawiania się w ambasadzie/konsulacie, gdyż ma mniej niż 14 lat.

   Pozdrawiam

    
  • emilia

   7 May 2017 at 22:10

   hej Ola, jestem ciekawa jak Wam poszło z wizą dla dziecka.
   napisz do mnie proszę emilka19916@gmail.com

    
 
ALABAMA ALASKA ARIZONA ARKANSAS CALIFORNIA COLORADO CONNECTICUT DELAWARE DISTRICT OF COLUMBIA FLORIDA GEORGIA HAWAII IDAHO ILLINOIS INDIANA IOWA KANSAS KENTUCKY LOUISIANA MAINE MARYLAND MASSACHUSETTS MICHIGAN MINNESOTA MISSISSIPPI MISSOURI MONTANA NEBRASKA NEVADA NEW HAMPSHIRE NEW JERSEY NEW MEXICO NEW YORK NORTH CAROLINA NORTH DAKOTA OHIO OKLAHOMA OREGON PENNSYLVANIA RHODE ISLAND SOUTH CAROLINA SOUTH DAKOTA TENNESSEE TEXAS UTAH VERMONT VIRGINIA WASHINGTON WEST VIRGINIA WISCONSIN WYOMING